Aktualności 2014

 • Informacja - msza św. za dusze zmarłych FREDROWCÓW.

  Zarząd i Członkowie Teatru "Fredreum" zawiadamiają, że w dniu 21.12.2014 r. o godz.11.30 w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu odbędzie się msza św. za dusze zmarłych FREDROWCÓW.

 • Jubileusz 145-lecia Towarzystwa Dramatycznego im. A. Fredry "FREDREUM"

  Program obchodów  145-lecia  Teatru  „Fredreum” w Przemyślu:


  22.11.2014r.  (sobota) godz. 17.00 -  Zamek  Kazimierzowski  w Przemyślu. Otwarcie  wystawy fotograficznej „I znów  minęło  5 lat....”, Gala jubileuszowa: wystąpienie zaproszonych  Gości, spektakl teatralny „Pierwsza lepsza czyli  nauka  zbawienna”  A. Fredro w reż. Krystyny  Maresch-Knapek

   

  23.11.2014r. (niedziela) godz.18.00 – Zamek  Kazimierzowski w  Przemyślu, spektakl  premierowy  „Rubin”  scen. i  reż. Monika  Maciewicz i Rafał  Paśko

        

 • I Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich - Fredreum z sukcesami!

  BIELSK PODLASKI miejscem festiwalu, na którym "Fredreum" przyznano dwie nagrody Dla najlepszej aktorki - Angeliki Dutkowskiej i najlepszego reżysera - K.Maresch-Knapek.


  I Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich „Decha” odbył się w dniach 8 i 9 listopada 2014r. i był pierwszą edycją festiwalu sztuk komediowych nieprofesjonalnych grup teatralnych, podczas których Jury oceniło wybrane przez komisję rekrutacyjną grupy teatralne z całej Polski. Celem festiwalu jest promowanie niezawodowych grup teatralnych oraz ich integracja.

 • Spektakl "Lita & Compagne"

  Kolejne spektakle "Lita & Compagne" Aleksandra Fredro, reż. Krystyna Maresch-Knapek, w  ramach  projektu  "Wyprawy w świat teatru". Zapraszamy!

  • 19.10 - Bircza od godz. 16.00
  • 25.10 - Żurawica - godz.17.00
  • 26.10 - Odrzykoń- godz.16.00
  • 16.11 - Nienadowa - godz.15.00
 • Fragmenty "Przysiegi" A. Galicy

  Z okazji 20 rocznicy powołania Jednostki Strzeleckiej 2009 im. gen. bryg. Andrzeja Galicy przy II Liceum Ogólnokształcącym im. prof.K. Morawskiego w Przemyślu aktorzy Teatru Fredreum wystawili "Przysięgę" A. Galicy w adapt. i reż. K. Maresch-Knapek. Na zdj. Ewa Czekanowska oraz młodzi aktorzy uczniowie II L.O: A. Krzywucka, M. Grodecki, D.Tas, K. Styś

 • Narodowe czytanie utworów Henryka. Sienkiewicza na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu

  Sobotnie popołudnie z narodową literaturą w zabytkowym obiekcie rozpoczęła od przywitania wszystkich zgromadzonych Dyrektor Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK Renata Nowakowska. Na scenie Zamku Kazimierzowskiego - podobnie jak w wielu miejscach w naszym kraju – odbyła się trzecia już edycja akcji Narodowe Czytanie zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

   

  Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzeba dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W tym roku cała Polska czytała „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, w tym aktorzy Teatru Fredreum. 


  informacja za: http://kultura.przemysl.pl/?url=7&info=2930 

   

 • Najbliższe spektakle w ramach XV Przemyskiej Wiosny Fredrowskiej

  Serdecznie zapraszamy na XV Przemyską Wiosnę Fredrowską - szczegóły na plakacie.

   

  Komunikat! W dniu 15.06 2014r. w Surochowie w ramach XV PWF odbędzie się spektakl "Pierwsza lepsza" A. Fredry. Z powodów niezależnych od nas spektakl odbędzie się o godz. 16.00 a nie 17.00 . Przepraszamy za zmianę i serdecznie zapraszamy!

 • 100-lecie Walk o Twierdzę Przemyśl

  Uroczystości na przemyskim Rynku oraz fotografie stylizowane na początek XX wieku. Uroczystości odbyły się w dniach 18 – 20 lipca 2014 r. w Przemyślu z okazji setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej.

 • Nagroda dla Fredreum

  26.06 2014r.  decyzją  Zarządu  Województwa  Podkarpackiego  Fredrowcy  odebrali w  Rzeszowie    Doroczną  Nagrodę  w  kategorii - szczególne  osiągnięcia,  która została  wręczona przez  Marszałka Województwa  Podkarpackiego.

 • "Pierwsza lepsza" w Nienadowej

  Nienadowa i  dworek  Fredrów  22.06  gościł  liczną  publiczność  na  spektaklu "Pierwsza  lepsza  czyli nauka  zbawienna" w ramach XV PWF.

 • Spektakl "Oświadczyny" w Arłamowie

  W godzinach  późnego  wieczora 26.06.2014r.  w  Arłamowie uczestnicy konferencji  GUS-u z  Polski  i  zagranicy  obejrzeli  spektakl  A. Czechowa" Oświadczyny" w  wykonaniu  aktorów  teatru "FREDREUM" z Przemyśla.

 • "Pierwsza lepsza" w Surochowie

  W ramach XV PWF  15. 06 po  spektaklu Fredrowcy w  miejscu  urodzenia  swojego Patrona w  Surochowie.

 • Nadanie szkole we Fredropolu imienia Aleksandra Fredry

  W dniu 1 czerwca 2014r., odbyło się nadanie szkole podstawowej i gimnazjum we Fredropolu imienia Aleksandra Fredry. Fredrowców tam nie zabrakło. Widzowie mogli obejrzeć fragment "Zemsty" Patrona szkół, w wykonaniu Krzysztofa Knapka i Pawła Ślimaka.

 • fot. z www aktora

  "Wyprawy w świat teatru" - zapraszamy na warsztaty

  Zapraszamy młodzież gimnazjalną i licealną na "Wyprawy w świat teatru" - warsztaty teatralne na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu 5 i 6 maja od godz. 10.00. Warsztaty prowadzi Dominik Nowak - absolwent PWST w Krakowie, założyciel Teatru Nowego w Krakowie, reżyser, pedagog m.in. w szkole aktorskiej "Lart studiO" w Krakowie, autor dramatów i scenariuszy filmowych, laureat wielu nagród. Występuje na scenach wielu teatrów w Polsce. Obecnie mieszka w Warszawie.

 • Życzenia Wielkanocne

  Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei oraz miłości. Pogodnego nastroju, oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań, wśród rodziny i najbliższych przyjaciół życzy TEATR FREDREUM

 • Zemsta - Odrzykoń

  Międzynarodowy Dzień Teatru

  Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru wszystkim Ludziom Teatru życzymy samych wspaniałych spektakli, nadkompletu widzów, ogromu weny twórczej i wszystkiego co najlepsze FREDROWCY.

 • Żegnamy Fredrowców...

  Z żalem zawiadamiamy, że w ostatnich dniach odeszli od nas Wspaniali Ludzie, Aktorzy, Członkowie Honorowi Towarzystwa Dramatycznego im. A. Fredry „Fredreum” Franciszka Job i Jerzy Rożko.

  Na zawsze pozostaniecie w naszej pamięci... Fredrowcy

   

  „Ci, których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość, to nieśmiertelność" Emily Dickinson