Aktualności 2016

 • Życzenia

  Z okazji Świąt Bożego narodzenia dużo radości, szczęścia, pomyślności, wytrwałości, niczym niezmąconych dni i wszystkiego, co najlepsze. A Nowy Rok 2017 niech będzie dla WSZYSTKICH PAŃSTWA lepszy, pełen radości i spokoju, czego życzą Zarząd i członkowie teatru FREDREUM.

 • „Żabula” I. Degórskiej

   

  Już 12 listopada 2016 r. o godzinie 18:00 na Zamku Kazimierzowskim „Żabula” I. Degórskiej. Komedia dla osób powyżej 16 roku życia, pełna humoru, wartkiej i przewrotnej akcji. Zapraszamy!

 • Festiwal Komedii w Czortkowie

   

  W połowie października grupa Fredrowców podróżowała po Ukrainie. Centrum Kultury i Języka Polskiego w Czortkowie przy wsparciu Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu zorganizowało Festiwal Komedii w Czortkowie. Pani prezes CKiJP Natalii Iwanciw zaprosiła Fredreum na gościnne występy do Czortkowa. Fredrowcy zaprezentowali dwie sztuki komediowe „Pierwsza lepsza czyli nauka zbawienna” A. Fredry oraz „Oświadczyny” A. Czechowa. Uczestnicy festiwalu obejrzeli twórczy wieczór zespołu tańca estradowo-sportowego „Natali”,który zaskoczył bardzo wysokim poziomem i pięknymi scenami odzwierciedlającymi obecną sytuację na Ukrainie. Ponadto Fredrowcy w czasie podróży po Ukrainie odwiedzili najpotężniejszą warownię dawnej kresowej Rzeczypospolitej Kamieniec Podolski, oraz Buczacz, jedno z najstarszych miast Podola. Być tam, to przeżyć "kawałek" historii.

  Specjalne podziękowania dla Urzędu Miejskiego w Przemyślu, który wsparł nasz wyjazd finansując transport. Dziękujemy!  

   

   

 • "ZOŁZY" I. Degórskiej

   

  29 września o godzinie 18:00 zapraszamy na Zamek Kazimierzowski w Przemyślu. Aktorzy Fredreum przedstawią "ZOŁZY" I. Degórskiej.
 • Narodowe Czytanie „Quo vadis”

  Narodowe Czytanie to program promujący w całym kraju czytanie, w którym uczestniczą politycy, aktorzy, sportowcy , żołnierze oraz przedstawiciele lokalnej społeczności i młodzieży. Fredrowcy również wzięli czynny udział w inicjatywie, która odbyła się w Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego 3 września  2016r. 

 • Muzeum Aleksandra Fredry w Rudkach

   

  15.07.2016r. w 140 rocznicę śmierci Aleksandra Fredry w kościele parafialnym p.w. Wniebowstąpienia NMP w Rudkach na Ukrainie, odbyło się otwarcie i poświęcenie MUZEUM im. ALEKSANDRA FREDRY pod PATRONATEM HONOROWYM Jego Ekscelencji ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego- Metropolity Lwowskiego i Wiesława Mazura- Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie.
  W tej wyjątkowej uroczystości mieliśmy okazję brać udział obok wielu znamienitych osób. Te niepowtarzalne pełne wzruszeń i radości chwile na długo zapadną nam w pamięci. Dziękujemy Organizatorom i Społeczności z Ukrainy a także przyjezdnym z Polski Gościom.

 • XVII PWF – spektakl „ZOŁZY” I. Degórksiej

   

   

  Kolejne spotkanie z teatrem już w sobotę 25 czerwca o godz. 18.00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. Teatr „Fredreum” w ramach XVII Przemyskiej Wiosny Fredrowskiej przedstawi spektakl „Zołzy” I. Degórskiej.

 • Bliskie spotkanie Klary i Papkina

   

  W niedzielę 19 czerwca zapraszamy na X Święto Zamku Kazimierzowskiego, w ramach którego odbędzie się szereg wydarzeń pod wspólnym tytułem „Dziedziniec sztuki od tradycji do współczesności”. Fredrowcy regularnie uczestniczą w święcie zamku, dlatego nie mogło zabraknąć ich tym razem. Aktorzy Fredreum na baszcie Zamku Kazimierzowskiego przedstawią „Bliskie spotkanie Klary i Papkina”. Zapraszamy!

 • XVII PWF – spektakle „Niewierny” i „Kuzynek”

   

   

  W ramach XVII Przemyskiej Wiosny Fredrowskiej 16 czerwca o godzinie 18.00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu aktorzy Fredreum przedstawią dwa spektakle „Niewierny” A. Roch-Tchórzewskiej oraz „Kuzynek” M. Bałuckiego. Zapraszamy!

 • XVII PWF – spektakl „Żabula” I. Degórskiej

   

   

  W najbliższą niedzielę 12 czerwca o godz. 18.00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu w ramach XVII Przemyskiej Wiosny Fredrowskiej aktorzy Fredreum przedstawią spektakl „Żabula” I. Degórskiej. ZAPRASZAMY!

   

 • XVII PWF – spektakl „Ożenek” M. Gogola

   

  Dnia 11 czerwca o godzinie 18.00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu w ramach XVII Przemyskiej Wiosny Fredrowskiej Scena Amatora Biłgorajskiego Centrum Kultury przedstawi „Ożenek” M. Gogola. Za zmianę przepraszamy i serdecznie zapraszamy!

 • XVII PWF – spektakl „Damy i Huzary” A. Fredro

   

   

  W sobotę 4 czerwca o godz. 18:00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu w ramach XVII Przemyskiej Wiosny Fredrowskiej odbędzie się spektakl „Damy i Huzary” Aleksandra Fredry w wykonaniu Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego z Nowego Sącza

 • XVII Przemyska Wiosna Fredrowska

   

  W dniach od 04 do 26 czerwca 2016 r. odbędzie się XVII Przemyska Wiosna Fredrowska. Więcej informacji na afiszu. Zapraszamy!

 • Najbliższe wydarzenia - spektakl "ZOŁZY"

   

  Już 9.06.2016r. o godz.10.00 zapraszamy młodzież szkół gimnazjalnych i licealnych na Zamek Kazimierzowski na "ZOŁZY" I. Degórskiej. Zgłoszenia prosimy przesyłać telefonicznie na nr 16 678-25-43 lub 534-213-655.

 • „Żabula” na Zamku

   

  W sobotę 7 maja 2016r o godz. 17.00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu aktorzy Teatru Fredreum spotkają się z publicznością aby miło i wesoło wspólnie spędzic czas podczas trwania spektaklu autorstwa I. Degórskiej pt. "Żabula"

  ZAPRASZAMY!

 • Premiera „ŻABULI” I. Degórskiej

   

  Teatr FREDREUM 16 kwietnia 2016 r. na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu przedstawił premierowy spektakl autorstwa Izabeli Degórskiej „ŻABULA”. 

   

  Cudowna publiczność! Wspaniałe przeżycia! Zapraszamy wkrótce!

   

 • Najbliższe wydarzenia – spektakl „Żabula”

   

  Teatr FREDREUM w Przemyślu zaprasza: 16 kwietnia 2016 r. o godz 18.00 na Zamek Kazimierzowski w Przemyślu, na spektakl autorstwa Izabeli Degórskiej "Żabula".

   

   

   

   
 • Najbliższe wydarzenia - spektakl "ZOŁZY"

  Teatr FREDREUM w Przemyślu zaprasza: 5 i 6 kwietnia 2016r. o godz 11.00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu, na spektakl autorstwa I. Degórskiej "ZOŁZY". Zapraszamy młodzież gimnazjalną i szkół średnich. Zgłoszenia uczestnictwa prosimy składać w sekretariacie Towarzystwa pod nr. 16 6782543 do 24 marca, w każdy poniedziałek i środę w godz.od 10.00-12.00 oraz we czwartek od 16.00-17.30.

   

   

   

 • Fredrowcy na warsztatach teatralnych w stolicy

   

  Najbardziej zaangażowani fredrowcy w ramach warsztatów teatralnych na początku kwietnia odwiedzili stolicę.

 • Międzynarodowy Dzień Teatru

  27 marzec to wielki dzień dla Ludzi Teatru! Z tej okazji Fredrowcy życzą wszystkim Ludziom Teatru aby w teatrze trwała różnobarwność, aby "teatr nie stał się produktem a widz klientem", aby był miejscem wyobraźni, szlachetności i potrzebą dla wielu ludzi. Życzymy odwagi, magicznych chwil, wielu premier, pełnej sali widzów, satysfakcji i przekazywania widzom najwyższych wartości ludzkich.

 • Życzenia Świąteczne

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy zarząd i zespół teatru "FREDREUM" życzy Państwu wszystkiego co najlepsze: samych spokojnych niczym nie zakłócanych dni, życzliwości ludzkiej i błogosławieństwa Zmartwychwstałego Chrystusa.

 • Spektakl „ZOŁZY” I. Degórskiej – inna obsada

   

  18.03. 2016r. godz. 18.00 Zamek Kazimierzowski w Przemyślu - inna obsada "ZOŁZ" I. Degórskiej. Dziewczyny zapraszają swoich rówieśników i rodziców. Nie zawiodą się. Do zobaczenia!

 • Najbliższe wydarzenia - spektakl "PIERWSZA LEPSZA czyli nauka zbawienna"

  Już 5.03 2016r. o godz 17.00 Teatr "FREDREUM" zaprasza KRYSTYNY na Zamek Kazimierzowski na spektakl "Pierwsza lepsza czyli nauka zbawienna" A. Fredry życząc wszystkim Paniom o tym imieniu wszystkiego co najlepsze!

 • Warsztaty teatralne

  Zapraszamy na warsztaty teatralne - szczegóły na afiszu.

 • Premiera „ZOŁZ”

   

  Niunia i Karina zapraszają w sobotę 20.02 2016r. o godz. 18.00 do teatru "FREDREUM" w Przemyślu na premierę "ZOŁZ" I. Degórskiej. Dwie licealistki mają coś do przekazania swoim rówieśnikom. A co? Dowiedzieć się można uczestnicząc w spektaklu. Do zobaczenia!


  Historia dwóch dziewczyn zmagających się z własnymi problemami. Dwie licealistki, to skrajne przeciwieństwa. Jedna zmierza do ideału lansowanego przez kolorowe pisma i przypodobania się innym zastanawiając się czy warto tracić swoją tożsamość by być akceptowanym przez rówieśników, druga cierpiąc na depresję wywołaną przeciwnościami losu sprzeciwia się grupie narzucającej styl życia i tworzy swój własny świat.

   

 • „Niewierny” i „Kuzynek” na Zamku

   

  Teatr FREDREUM w Przemyślu zaprasza 22.01.2016r. o godz. 18.00 na Zamek Kazimierzowski gdzie spotka się współczesność z klasyką.

 • Orszak Trzech Króli 2016

   

  Wzorem lat ubiegłych 6 stycznia ulicami Przemyśla pod przewodnictwem aniołów przeszedł orszak Trzech Króli. Do wspólnego kolędowania dołączyli się również aktorzy naszego Teatru.