Aktualności 2019

 • Życzenia

   

   

  Oby te Święta Bożego Narodzenia i Nowy 2020 Rok

  obfitowały w radość, miłość, spokój

  i życzliwość

  życzą

  FREDROWCY

 • Jubileusz 150-lecia – koncert

   

   

  Trzeciego dnia obchodów jubileuszowych odbył się przepiękny koncert Pani Renaty Johnson-Wojtowicz i Pana Marcina Kasprzyka oraz taniec młodych tancerzy: Kasi Dąbek i Piotra Starnawskiego. Niespodzianka podarowana przez flecistkę - Panią Jagodę Pietrusiak- Kasprzyk i pianistę - Pana Michała Rota, była ogromnym zaskoczeniem dla widzów jak i fredrowców. Bardzo dziękujemy wykonawcom za te nieprzeciętne muzyczne i taneczne doznania.

 • Gala jubileuszu 150-lecia „Fredreum”

   

   

   Dzień drugi - gala jubileuszowa: ordery, odznaczenia, dyplomy, gratulacje, podziękowania. Recital piosenek Edith Piaf. Otwarcie wystawy "FREDREUM DZIŚ". Niesamowite przeżycia! Uczta muzyczna w wykonaniu cudownej PIAF - Pani Małgorzaty Pruchnik-Chołka, akordeonisty - Pana Dariusza Kota i kontrabasisty - Pana Wojciecha Fronta była zwieńczeniem tych przeżyć.
  DZIĘKUJEMY!

 • Jubileusz 150-lecia – wystawa: „Z kart historii Fredreum”

   

  Otwarcie wystawy „Z kart historii Fredreum” rozpoczęło obchody jubileuszu. Archiwum Państwowe w Przemyślu przygotowało dokumenty z zasobów archiwum oraz fotografie i rekwizyty ze zbiorów prywatnych i Teatru Fredreum. Dokumenty źródłowe, dzięki którym można poszerzyć wiedzę dotyczącą dziejów naszego teatru będą wystawione do końca grudnia. Zapraszamy!

 • Jubileusz 150-lecia Teatru „Fredreum”

   

  Program obchodów 150-lecia Towarzystwa Dramatycznego im. Aleksandra Fredry „Fredreum” w Przemyślu:

   

  22.11.2019 r., godz. 11.00 – Archiwum Państwowe w Przemyślu

  Otwarcie wystawy „Z kart historii Teatru FREDREUM

   

  23.11.2019 r., godz. 17.00 – Zamek Kazimierzowski w Przemyślu

  Pokaz multimedialny „150 lat FREDREUM”, część oficjalna, recital piosenek Edith PIAF – Małgorzata Pruchnik-Chołka ( Teatr im. W. Siemaszkowej), Dariusz Kot (akordeon), Wojciech Front (kontrabas)

   

  24.11.2019 r., godz. 17.00 - Zamek Kazimierzowski w Przemyślu

  Koncert z okazji Jubileuszu „FREDREUM” – Renata Johnson-Wojtowicz (sopran), Marcin Kasprzyk (fortepian), Katarzyna Dąbek, Piotr Starnawski (taniec)

   

                                       Zapraszamy!

 • 25 Doroczne Spotkania Poetów

   

  To była wielka przyjemność i zaszczyt móc uczestniczyć w spotkaniu podkarpackich poetów i pochylić się nad Ich twórczością. Gratulacje!

 • Narodowe czytanie nowel polskich

   

  Czytelnicze spotkanie w przemyskiej bibliotece. Fragmenty "Katarynki" B. Prusa czytała nasza aktorka Marta Dyrkacz.

 • Najlepsze organizacje pozarządowe na Podkarpaciu nagrodzone.

   

  Nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego „NGO Wysokich Lotów” już po raz piąty trafiła do organizacji trzeciego sektora z Podkarpacia. Nagrody rozdano dziś podczas IV Podkarpackiego Forum Obywatelskiego, które odbyło się w w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

   

 • Wincentiada 2019 już za nami!

   

  Podczas tego wspaniałego wydarzenia i nas nie zabrakło. Pospacerowaliśmy po rynku w wyjątkowych fredrowskich strojach, porozmawialiśmy z Wami i opowiedzieliśmy o historii naszego teatru. Wszystkim dziękujemy za wspaniałą atmosferę!

   

 • Festiwal Dziedzictwa Kresów 2019r.

   

  3 sierpnia w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, mieliśmy przyjemność zaprezentować widzom spektakl autorstwa W. Budzyńskiego "Babcia winna". Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie nas do udziału w tak wspaniałym wydarzeniu. Widzom kłaniamy się nisko za wspaniały odbiór i gromkie oklaski.

 • XX PWF – „Wieczór z Bajki”

   

     W ramach XX Przemyskiej Wiosny Fredrowskiej zapraszamy na koncert niezapomnianych i uwielbianych piosenek z najbardziej znanych filmów animowanych. W repertuarze przez wszystkich znane, wpadające w ucho i emocjonalne piosenki z filmów animowanych Walta Disneya i nie tylko.  „Mała Syrenka”, „Toy Story”, „Piękna i Bestia”, „Dzwonnik z Notre Dame”, „Księga Dżungli” – to tylko część repertuaru koncertu z uniwersalnym przekazem dla zarówno młodego, jak i starszego widza. Wystąpią młodzi, uznani artyści, w osobach: Jarosław Kozielski - wokalista, któremu towarzyszyć będzie przy fortepianie pianistyka – Wioletta Fluda. Jako Gość Specjalny wystąpi aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna – Gabriela Oberbek. Zapraszamy na wieczór pełen wrażeń 29 czerwca o godzinie 18:00 na Zamek Kazimierzowski w Przemyślu.

   

  Bilety do nabycia w biurze Towarzystwa przy ul Grodzkiej 1 (wejście od ul. Fredry) we czwartki od godz. 16:00-18:00, lub przed spektaklem

 • XX PWF - „Przysięga”

   

  Kolejnym wydarzeniem związanym z XX Przemyską Wiosną Fredrowską będzie „Przysięga” (fragm.) A. Galicy w wykonaniu Teatru Fredreum, gościnnie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Przemyśl” PCKiN ZAMEK. Serdecznie zapraszamy na Zamek Kazimierzowski w Przemyślu 16 czerwca o godzinie 18:00.
 • XX PWF - "Gwałtu, co się dzieje!"

   

  Fredro w spódnicy, czyli komedia Aleksandra Fredry "Gwałtu, co się dzieje!"  w wykonaniu Teatru Poezji i Piosenki BCK to spektakl, który otworzy tegoroczną Przemyską Wiosnę Fredrowską.

  Mężczyźni w spódnicach, niańczący dzieci i dziergający na drutach - kobiety sprawujące władzę i obsadzające stanowiska oraz zabawne perypetie obu płci wynikające z nowej sytuacji. Historię "na opak" w wykonaniu aktorów z miasta Biłgoraj będzie można zobaczyć już 15 czerwca o godzinie 18:00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu.

   

  Bilety do nabycia przed spektaklem lub we czwartki od godz.16.00-18.00
  w biurze Towarzystwa przy ul. Grodzkiej 1 (wejście od ul. Fredry).

 • XX Przemyska Wiosna Fredrowska

   

  W dniach od 15 czerwca do 13 lipca zapraszamy na XX Przemyską Wiosnę Fredrowską. Więcej informacji na afiszu.

 • NAGRODA MIASTA PRZEMYŚLA

   

  DOROCZNA NAGRODA MIASTA PRZEMYŚLA dla FREDREUM. Bardzo dziękujemy Wnioskodawcy, Osobom popierającym wniosek, Kapitule za przyznanie nagrody i Panu Prezydentowi Przemyśla, który zaakceptował tę decyzję.

 • BIAŁO-CZERWONY KOROWÓD 2019r.

  Fredreum uczestnikiem BIAŁO-CZERWONEGO KOROWODU w Warszawie.

 • "Bilecik miłosny" M. Bałucki

   

  Zapraszamy 28.03.2019 r. o godz. 18:00 na Zamek Kazimierzowski w Przemyślu. Świętujmy razem Międzynarodowy Dzień Teatru.

 • "Żabula"

  Po dłuższej przerwie znowu spotkanie z Żabulą, 23.02.2019 r. godz. 18.00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. Zapraszamy.

 • "Babcia Winna" W. Budzynskiego

   

  Serdecznie zapraszamy na spektakl "Babcia winna", który odbędzie się już 16 lutego o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego. Będzie nam bardzo miło spotkać się z Państwem.

  Bilety w cenie 15 zł można nabyć bezpośrednio przed spektaklem oraz w biurze Towarzystwa przy ul. Grodzkiej 1 w czwartki od godziny 16:00 do 18:00.

 • Warsztaty Teatralne

   

  Warsztaty Teatralne na Zamku Kazimierzowskim.

  Szczegóły na afiszu. Zapraszamy!