Aktualności 2017

 • Życzenia

   

   

  W ten wyjątkowy Dzień Bożego Narodzenia wszystkim Państwu życzymy wspaniałych, radosnych chwil spędzonych przy wigilijnym stole. Niech te wspólne chwile pełne życzliwości, miłości, radości zagoszczą na stole w Państwa życiu. A Nowy 2018 Rok okaże się lepszy, pełen przyjaźni i nadziei na lepszą przyszłość.

   

  Zespół Teatru „FREDREUM” z Przemyśla.  

 • „Zołzy” Izabeli Degórskiej

   

   

  Już w sobotę 9.12.2017 r. o godz. 18.00 spotykamy się na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu z Osobami chętnymi obejrzenia spektaklu. Zapraszamy i do zobaczenia!

 • "Babcia Winna"

   

   

  W wieczór andrzejkowy zapraszamy na Zamek Kazimierzowski. W sobotę 25 listopada 2017 r. o godzinie 18:00 aktorzy teatru Fredreum przedstawią spektakl autorstwa Wiktora Budzyńskiego „Babcia Winna”.  

 • "Zołzy" Izabeli Degórskiej

   

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie z dziewczynami różnych charakterów i o zróżnicowanych problemach. Juz 13 pazdziernika (piatek) o godz 18.30 na Zamku Kazimierzowskim.

 • „Żabula”

   

  Kto ma ochotę wesoło spędzić sobotni wieczór, zapraszamy 9 września 2017r. o godzinie 18.00 na Zamek Kazimierzowski w Przemyślu.
  Bilety w cenie 15.zł. można nabyć przed spektaklem lub w biurze Tow. ul. Grodzka 1. we czwartek w godz. od 16.00 - 18.00.

 • Narodowe Czytanie 2017

   

   

  Fredrowcy po raz kolejny przyłączyli się do akcji Narodowe Czytanie. „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego jest lekturą tegorocznej edycji, której finał zaplanowano na sobotę 2 września br. Zapraszamy do Centrum Kulturalnego w Przemyślu o godzinie 15.00 oraz do Przemyskiej Biblioteki Publicznej o godzinie 17.00.

 • „Pierwsza lepsza” w Horyńcu

   

  04.08.2017r. o godz.19.30 zapraszamy do Horyńca-Zdroju. W ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów przedstawimy spektakl autorstwa A. Fredry “Pierwsza lepsza czyli nauka zbawienna”.

 • „Babcia Winna”

   

  W najbliższy piątek, 21 lipca o godzinie 18:30 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu aktorzy teatru Fredreum zapraszają na spotkanie z rodzinką Babci Klimci. 

 • XVIII PWF – „Miłość po Fredreowsku”

   

 • XVIII PWF – „W stanie”

   

  Kolejnym wydarzeniem związanym z XVIII Przemyską Wiosną Fredrowską będzie spektakl „W stanie” w wykonaniu Teatru „Korba” z Wrocławia, adaptacja i reżyseria Tomasz Rytwiński. Serdecznie zapraszamy na Zamek Kazimierzowski w Przemyślu 24 czerwca na godzinę 18.00.

   

   

   

  „W stanie” na motywach „RIO”  Marka Kochana

   

  Dwoje ludzi w małej przestrzeni mieszkania i życia. O czym rozmawiać, gdy wszystko jest wiadome? Nie trzeba udawać, nie trzeba grać. Ale może przyjść taki moment, kiedy to co jest – nie wystarcza. Poczuć dreszcz niepewności i tajemnicy. Porozmawiajmy… O sztuce, o rodzinie i pieniądzach.

 • XVIII PWF - „Kolega Mela Gibsona” T. Jachimek

   

  W czwartek 22 czerwca o godz. 18.00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu zapraszamy na spektakl „Kolega Mela Gibsona” Stand-up Comedy Tomasza Jachimka. Zabawna historia aktora w średnim wieku, w której ukazane są blaski i cienie aktorskiego zawodu. Spektakl w wykonaniu Teatru „Bo Tak” z Rzeszowa, reżyseria i scenografia Paweł Szumiec, sample i skrecze Jarek Babula

   

   

  „Kolega Mela Gibsona”  T. Jachimek

   

  Karierę Feliksa Rzepki, wiecznie zagonionego aktora, rzadko przebywającego w domu i przeżywającego wieloletnie pasmo sukcesów, nagle przerywa zwolnieniem z teatru. Zdesperowany artysta bez pracy napada na kantor. Bohater trafia na komisariat, gdzie gra rolę swojego życia drwiąc z całego środowiska artystycznego.

   

 • XVIII PWF – „Pobałakajmy serdeńko” i „Miłość po Fredrowsku”

   

  W najbliższy weekend zapraszamy na kolejne wydarzenia związane z XVIII Przemyską Wiosną Fredrowską. W piątek 16 czerwca o godzinie 19.00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu zapraszamy na spektakl muzyczny „Pobałakajmy serdeńko”  scen. i reż. Maria Żymełko. Natomiast w niedzielę 18 czerwca o godzinie 16.00 Teatr Fredreum spotka się z mieszkańcami Nienadowej koło Dubiecka, gdzie przedstawi „Miłość po Fredrowsku” adapt. i reż. K. Maresch-Knapek.

 • XVIII PWF – spektakl „Pierwsza lepsza czyli nauka zbawienia”, A. Fredro

   

  Już we wtorek 13 czerwca o godz. 17.00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu pierwszy spektakl w ramach XVIII Przemyskiej Wiosny Fredrowskiej. Aktorzy Teatru Fredreum z Przemyśla zaprezentują sztukę patrona swojego teatru „Pierwsza lepsza czyli nauka zbawienia” w reżyserii Krystyny Maresch-Knapek. Wstęp wolny. Zapraszamy!

   

   

  „Pierwsza lepsza czyli nauka zbawienia” A. Fredro

   

  Alfred, osoba „bywająca” w świecie, dąży do ustabilizowania swojego życia zamierzając się ożenić. Będąc po słowie z piękną Julią dręczą go wątpliwości czy aby młoda wdowa nadal myśli o pierwszym mężu. Podczas rozmowy ze swoim przyjacielem Zdzisławem postanawia związać się z pierwszą panną, którą spotka w miejskim ogrodzie. Jak zakończą się rozterki Alfreda można przekonać się uczestnicząc w spektaklu w iście fredrowskiej atmosferze.  

 • XVIII Przemyska Wiosna Fredrowska

   

  Serdecznie zapraszamy na XVIII Przemyską Wiosnę Fredrowską, która w tym roku odbędzie się w dniach od 13 czerwca do 08 lipca. Szczegóły na afiszu.

 • „Żabula” i „Babcia” na Zamku

   

  Już 6 maja o godzinie 18:00 Teatr Fredreum zaprasza na Zamek Kazimierzowski w Przemyślu na spektakl „Żabula” I. Degórskiej. Natomiast 14 maja o godzinie 17:00 odbędzie się spektakl „Babcia Winna” W. Budzyńskiego. Zapraszamy!

 • Życzenia Wielkanocne

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy spokojnych i pogodnych dni wypełnionych życzliwością ludzką, nadzieją budzącej się do życia wiosny oraz najwspanialszych spotkań z rodziną i najbliższymi przyjaciółmi. 

 • Międzynarodowy Dzień Teatru

   

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru wszystkim Ludziom Teatru poruszających i inspirujących spektakli oraz przedsięwzięć artystycznych, największego uznania ze strony widzów, samych pozytywnych komentarzy oraz wszystkiego co najlepsze życzą Fredrowcy.

 • Teatr Fredreum – „Babcia Winna”

  Zapraszamy na spotkanie z Teatrem Fredreum w piątek 24.03.2017 r. o godzinie 18:30 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. Bilety w cenie 15 zł do nabycia  przed  spektaklem  lub  w  Biurze  Towarzystwa przy ul. Grodzka 1 w czwartek od 16.00 do 18.00.

   

   

   „Babcia Winna” Wiktor Budzyński

   

  Akcja rozgrywa się w środowisku polskiej emigracji w Wielkiej Brytanii. Tytułowa babcia nie akceptuje kandydatów do ręki swojej wnuczki i robi wszystko aby ich oddalić, wpajając jej równocześnie moralne zasady i przypominając pochodzenie, z którego powinna być dumna. Sama – jeśli tego wymaga sytuacja - potrafi mocno stąpać po ziemi.

  reż. Krystyna Maresch- Knapek

 • „Żabula” na Zamku

  Komedia dla osób powyżej 16 roku życia, pełna humoru, wartkiej i przewrotnej akcji w sobotę 25 lutego 2017 r. o godzinie 18:00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. „Żabula” I. Degórskiej w wykonaniu aktorów Teatru Fredreum. Zapraszamy!

 • Warsztaty teatralne

  Zapraszamy na warsztaty teatralne - szczegóły na afiszu.