Aktualności 2011

 • Czytana próba na zakończenie roku 2011

  W dniu 30 grudnia, tuż przed zakończeniem roku 2011, w biurze naszego Teatru odbyła się druga próba czytana nowej sztuki, której reżyserem jest Prezes Krystyna Maresch - Knapek. Premiera sztuki zaplanowana jest na pierwsze półrocze roku 2012. Do zobaczenia w tetarze, a wszystkim naszym Sympatykom, Mieszkańcom Przemyśla i okolic oraz Członkom Towarzystwa i Aktorom życzymy pomyślności i spełninia marzeń w 2012 roku! Teatr Fredreum.

 • 3 grudnia 2011 - spektakl "Teraz"

  "Teraz" - Aleksander Fredro, reż. K. Maresch - Knapek, 3 grudnia 2011, godzina 18.00, bilety 10zł (do nabycia przed spektaklem), Sala widowiskowo - baletowa Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki w Przemyślu ZAMEK, przy ulicy Konarskiego 5 (dawny Dom Kultury Kolejarza)

 • IV Manewry Szwejkowskie - 10 lipca 2011

  "Sąd nad Szwejkiem"  - minaturę teatralną pod tym tytułem, nasz Teatr wystawił w trakcie XIV Manewrów Szwejkowskich. Tym razem w rolę Szwejka wcielił się Paweł Ślimak. Pomimo niesprzyjającej aury, udało nam się zagrać na scenie plenerowej usytuowanej przed Zamkiem Kazimierzowskim, i rzecz jasna rozbawić szwejkowską publiczność. Nagrodzeni gromkimi brawami oraz wspaniałą grochówką "posłusznie meldujemy", że za rok stawimy się do raportu.

 • Rajd Śladami Aleksandra Fredry - 9 lipca 2011

  XII Przemyska Wiosna Fredrowska zakończona! Kwiaty w Rudkach złożone, Beńkowa Wisznia i Lwów zaliczone. Rajd się udał nadzwyczajnie, chociaż służby dość długo szukały ewentualnych przestępców granicznych :). Szczęśliwie byliśmy w Przemyślu ok. 23.30. DZIĘKUJEMY UCZESTNIKOM, PANU PRZEWODNIKOWI, PANU KIEROWCY I SAMYM SOBIE. Do zobaczenia za rok!

 • "Teraz" - po spektaklu

  "Teraz" Aleksandra Fredry w Przemyślu - 28 czerwca 2011

  "Teraz" to opowieść o świecie finansjery i pragmatycznym postrzeganiu rzeczywistości. W sztuce jest także miejsce na miłość, o której Fredro pisał najczęściej. "Teraz" to jednoaktówka, której akcja swobodnie mogłaby się toczyć w teraźniejszych czasach, w których często pieniądz  i układy są na pierwszym miejscu.
 • Fredreum w Przedszkolu nr 20 w Przemyślu

  31 czerwca 2011 dwoje naszych aktorów zawitało do przedszkola numer 20 w Przemyślu. W strojach teatralnych Aneta Mistelska i Rafał Paśko grupie młodszej i starszakom zaprezentowali bardziej i mniej znane wiersze polskich poetów. Nie zabrakło oczywiście wierszy Aleksandra Fredry - "Pawła i Gawła" oraz "Małpy w kąpieli". Warto dodać, że przedszkolaki wykazały się olbrzymią znajomością literatury dziecięcej i wiele wierszy czytały razem z aktorami. Spotkanie zakończone zostało obietnicą kolejnego spotkania :) do zobaczenia we wrześniu!

 • "Griga" Teatr Nowy z Krakowa ramach XII Wiosny Fredrowskiej - 24 czerwca 2011

  „Griga” to opowieść o trójce przyjaciół, którzy gdzieś w głębokiej Rosji na imieninach u tytułowego Grigi, na suto zakrapianej imprezie podsumowują swoje życie i odkrywają gorzką prawdę o otaczającej ich rzeczywistości. Wspaniała gra aktorska oraz ciekawy tekst bazujący na sztukach A. Czechowa sprawiły, że spektakl ten zapadnie na długo w pamięci przemyskiej publiczności.  więcej: http://teatrnowy.com.pl/spectacle/index/id/9/name/Griga.html Zobacz więcej...

 • "Teraz" w Surochowie i duch Fredry (!) - 26 czerwca 2011

  Surochów to miejsce magiczne. Miejsce narodzin naszego patrona, komediopisarza Aleksandra Fredry. Tym razem do majątku Fredrów zawitaliśmy z nową jednoaktówką pt. "Teraz". W Surochowie gra się wspaniale, bo wspaniała jest publiczność. Wśród kwitnących jaśminów, na które czekamy cały rok, przed plenerową sceną zgromadziło się blisko 150 osób! Była to dla nas niesamowita przyjemnośc i zaszczyt móc rozbawiać słowami Fredry mieszkańców jego miejscowości. Po spektaklu, jak co roku, przed obeliskiem upamiętniającym rodzinę i osobę Aleksandra Fredry złożyliśmy kwiaty. A duch Fredry był z nami cały czas...

 • "Nic nie może wiecznie trwać" - Teatr im. Wandy Siemaszkowej w ramach XII Wiosny Fredrowskiej - 20 czerwca 2011

  Spektakl w ramach Wiosny Fredrowskiej. "Spektakl jest przedsięwzięciem z modnego obecnie gatunku określanego po angielsku juke-box musical, co po polsku można by oddać jako musical z przebojów. W akcję komedio-dramatu z młodością z gierkowskiej epoki w tle, wplecione zostały przeboje z repertuaru niezapomnianej Anny Jantar, pamięci której przedstawienie jest dedykowane. W historii, w której przeszłość zderza się z teraźniejszością, nostalgia za minioną młodością przeplata za wspomnieniem pierwszej miłości, a melancholia przemijania kontrastuje z dużą dawką obyczajowego humoru, występuje niemal cały zespół naszego teatru." - źródło: http://teatr-rzeszow.pl/show_id-22

 • "Zemsta" - fragmenty podczas VI Święta Zamku, projekt "Fredro po przemysku" - 19 czerwca 2011

  Relacja z imprezy: http://kultura.przemysl.pl/?url=7&info=1847&foto=10650 oraz http://polskalokalna.pl/wiadomosci/podkarpackie/news/vi-swieto-zamku-kazimierzowskiego-w-przemyslu,1656873,4385

 • PREMIERA "Teraz" Aleksandra Fredry w Nienadowej k/Dubiecka - 12 czerwca 2011

  "Teraz" to opowieść o świecie finansjery i pragmatycznym postrzeganiu rzeczywistości. W sztuce jest także miejsce na miłość, o której Fredro pisał najczęściej. "Teraz" to jednoaktówka, której akcja swobodnie mogłaby się toczyć w teraźniejszych czasach, w których często pieniądz  i układy są na pierwszym miejscu.