Aktualności 2018

 • "Bilecik miłosny" M. Bałucki

   

  Już 9 grudnia o godz.18:00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu przedświątecznie spotkamy się z chętnymi obejrzenia "drobnostki scenicznej" autorstwa M. Bałuckiego. Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia.

 • "Przysięga"

   

  Dowódca 5.BSP oraz Teatr Fredreum serdecznie zapraszają na fragmenty utworu gen. Andrzeja Galicy pt. „Przysięga” na Zamek Kazimierzowski w Przemyślu 16 listopada o godz. 18.00. Wstęp wolny.  

 • "Babcia Winna" W. Budzynskiego

   

  Spotkajmy się z babcią i jej rodziną w niedzielę 14.10.2018r. o godz. 17.00 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. Zapraszamy.

 • „Bilecik Miłosny” Michała Bałuckiego

   

  Wszystkich, którzy mają ochotę zakończyć urlop z uśmiechem na twarzy, zapraszamy 30.08.2018 r. o godz. 18:30 do "Fredreum" na Zamek Kazimierzowski w Przemyślu.

   

  Bilety w cenie 15.00 zł do nabycia przed spektaklem lub w biurze Towarzystwa (ul. Grodzka 1) we czwartki od godz. 16:00 do 18:00.

 • XIX PWF - ”PODRÓŻ MUSICALOWA”

   

  W ramach XIX Przemyskiej Wiosny Fredrowskiej zapraszamy na najbardziej znane i najbardziej niedocenione piosenki musicalowe na przestrzeni lat. „Podróż musicalową” Jarosława Kozielskiego będzie można zobaczyć na Zamku Kazimierzowski 30 czerwca o godz. 18:30.

 • XIX PWF – „PER PROCURA”

   

  Kolejnym wydarzeniem związanym z XIX Przemyską Wiosną Fredrowską będzie komedia Neila Simona „PER PROCURA” w wykonaniu Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego w Nowym Sączu. Spektakl odbędzie się 26 czerwca o godz. 18:30 na Zamku Kazimierzowski. ZAPRASZAMY!

   

  PER PROCURA to pełna błyskotliwego dowcipu, niespodziewanych zwrotów akcji i ciętej satyry na świat politycznych celebrytów, komedia napisana przez prawdziwego mistrza gatunku, twórcy największych broadwayowskich hitów - Neila Simona.

 • Bajka „KRUSZYNKA”

   

  Bajka Izabeli Degórskiej „Kruszynka” PREMIERA II ( inna obsada), w wykonaniu młodych adeptów sztuki aktorskiej do obejrzenia na deskach Zamku Kazimierzowskiego 24 czerwca o godzinie 17:00. Serdecznie ZAPRASZAMY!

 • XIX PWF – „ŁAMIGŁÓWKA 2.0”

   

  U nas już 23.06.2018 r. o godz. 18.30 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. ZAPRASZAMY!

 • XIX PWF – „Bilecik miłosny” M. Bałucki

   

  Już wkrótce, bo 20.06 o godz. 18.30 Teatr Fredreum na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu, zaprasza na premierę "Bileciku miłosnego" M. Bałuckiego.


  Bilety można nabyć przed spektaklem lub w biurze Towarzystwa przy ul. Grodzkiej 1 we czwartki od godz.16.00 do 18.00. ZAPRASZAMY!

 • XIX Przemyska Wiosna Fredrowska

   

  Serdecznie zapraszamy na XIX Przemyską Wiosnę Fredrowską, która w tym roku odbędzie się w dniach od 20 czerwca do 14 lipca. Szczegóły na afiszu.
 • „Zołzy” Izabeli Degórskiej

   

   

  Już za parę dni będziecie mieli okazję spotkać się z naszymi "Zołzami". Serdecznie zapraszamy na spektakl „Zołzy” autorstwa Izabeli Degórskiej w wykonaniu aktorów Fredreum 15 czerwca 2018 r. na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu.

   

  .

 • Bal Na Stawach

   

  Na początku czerwca wspólnie z kapelą „Ta joj” wzięliśmy udział w VII Balu Na Stawach zorganizowanym w Krakowie. Śpiewaliśmy i bałakaliśmy a publiczność się świetnie bawiła. Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie w nadziei na rychłe spotkanie.

 • Bajka „KRUSZYNKA”

   

  Dnia 26.05. 2018r. o godz 17.00 zapraszamy mamy wraz ze swoimi pociechami na Zamek Kazimierzowski. Fredrowskie Dzieciaki dedykują wszystkim Mamom bajkę Izabeli Degórskiej "KRUSZYNKA".

   

  Bilety w cenie 10.00 zł do nabycia przed spektaklem lub w biurze Towarzystwa (ul. Grodzka 1) we czwartki od godz. 16:00 do 18:00.

   

   

 • „Żabula”

   

  Monisia-"żabula" zaprasza 12.05 o godz. 18.30 na Zamek Kazimierzowski w Przemyślu. Bawmy się razem.

 • Międzynarodowy Dzień Teatru

   

   

   

  Moim wspaniałym Koleżankom i Kolegom-Fredrowcom, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, dziękuję za pracę i pasję tworzenia. Aktorom, pracownikom, którym bliskie są formy teatralne, życzę wielu nowych pomysłów, wytrwałości, podziwu i uznania publiczności, bez której Teatr by nie istniał.
  Wszystkim Ludziom Teatru życzę wspaniałych premier, sali pełnej widzów i gromkich braw.

  Krystyna Maresch – Knapek

  Prezes Zarządu Towarzystwa Dramatycznego im. Aleksandra Fredry „Fredreum” w Przemyślu

 • „Babcia Winna”

   

  W kwietniu zapraszamy ponownie na spotkanie z rodzinką Babci Klimci. Już 6 kwietnia o godzinie 18:30 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu Fredrowcy przedstawią spektakl pt. „Babcia Winna” autorstwa Wiktora Budzyńskiego.

   

  Bilety w cenie 15.00 zł do nabycia przed spektaklem lub w biurze Towarzystwa (ul. Grodzka 1) we czwartki od godz. 16:00 do 18:00.

 • „Oświadczyny” w Lesznie i Drohojowie

   

   

  W najbliższą sobotę 17 marca Fredrowcy zaprezentują „Oświadczyny” Antoniego Czechowa. Pierwszy spektakl odbędzie się w Lesznie o godzinie 15:30, natomiast drugi w Drohojowie o godzenie 17:30. Zapraszamy!

 • „Żabula”

   

  Żabula, włamywacz, komendant policji i aspirant czekają na Państwa już w piątek 16 lutego 2018r. o godzinie 18:30 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu.
  Bilety można kupić przed spektaklem lub w biurze Towarzystwa ul. Grodzka1, we czwartek od godz. 16.00 do 18.00. Zapraszamy!

 • Biesiada Teatralna w Horyńcu Zdroju 2018

   

   

  Próba, potem spektakl i bardzo pozytywna ocena Jurorów. Publiczność nie szczędziła oklasków. Było wspaniale! Dziękujemy organizatorom: Centrum Kulturalnemu w Przemyślu, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Horyńcu oraz wszystkim Uczestnikom. Nie było by nas tam, gdyby nie wsparcie Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Starostwa Przemyskiego a także Pana Radnego Macieja Kamińskiego. Kłaniamy się nisko.

 • Warsztaty teatralne

   

  Zapraszamy na warsztaty teatralne - szczegóły na afiszu.